Най-добрият български тенисист Григор Димитров изгуби от сърбина Душан Лайович с

...

Жалко! Гришо изгуби от сърбин и напусна турнира в Пекин

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изгуби от сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:2, 4:6 за 1 час и 53 минути в мач от третия кръг на шампионата в Пекин. Така резултатът от срещите между двамата стана 1:1.

В четвъртия кръг Лайович ще се изправи против Кайл Едмънд или Матео Беретини, написа Блиц.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът не стартира добре за Григор Димитров. Той беше продънен от сръбския си противник още в първия гейм на мача. След това Лайович взе подаването си и взе задатък, който му беше задоволителен за спечелването на частта. След 2:0 за сръбския тенисист, двамата печелеха своите сервис-геймове. Сърбинът взе сета при първата си опция и при 40:30 в десетия гейм.

ВТОРИ СЕТ
Григор Димитров отвърна на удара от първия сет и взе бърз задатък от 3:0, като направи един пробив в сервиса на Лайович. Сърбинът обаче не се съобщи и понижи изоставането си, откакто реализира брейк в подаването на българина. Гришо незабавно върна пробива и до края на сета направи още един, с цел да изравни резултата в мача – 6:2 във втората част.

Източник: petel.bg